Zalm heeft iets magisch als je het op een lage temperatuur laat garen in de oven. De eiwitten stollen langzaam waardoor het een boterzacht en malse smaak krijgt.
Ze zeggen ook wel meten = weten dus gebruik hierbij een handige Thermapen en/of digitale oven thermometer. Zalm in soja saus, gember & citroen is een verslavend lekker bijgerecht! Gemaakt met mijn favoriet gember drankje Gimber, waar ik al veel recepten mee gemaakt heb! Zie hieronder het recept.
Voor het het geweldige merk Gimber leerde kennen kookte ik veel met gembersiroop, een plakkerig zoet – licht scherpe siroop waar je heerlijk mee kan koken. Maar met Gimber is het allemaal nog even net iets lekkerder!! Zo maakte ik voorheen dus zalm in sojasaus, gember(siroop) en citroen in de oven. Het zoet en hartige van de sojasaus met het licht scherpe van de Gimber en het frisse van de citroen komt heel mooi samen in de deze zalm marinade! Je zal net zoals ik je vingers erbij aflikken! Zo is de zalm trouwens ook lekker trouwens op de EGG of barbecue.
Op zoek naar nog meer inspiratie met zalm én Gimber? Maak dan eens zalm Ceviche met passievrucht, Gimber en citroen!
#samenwerking met Gimber
5 reacties
Lijkt me lekker! Ik bak vaak zalm maarja toch een zo proberen
Lijkt me heerlijk
Lijkt me heerlijk, gimber ken ik nog niet.
Was ook nog op zoek naar een spread met gerookte zalm, maar kwam enkel zalmtartaar
tegen, en een zalmmouse zou ik ook graag een lekker recept van willen. Dan kan ik voor
nu de krabspread-eiersalade en tonijn maken met pasen, maar wil ook altijd zalm erbij 🙂
dit gaan we maken!