Heerlijke spelt pasta! Het is niet alleen heel erg lekker qua smaak maar het heeft ook nog eens meer structuur én meer vezels. Waardoor je gerecht automatisch gezonder is dan met normale pasta. Dit pasta gerecht heb ik meerdere keren in Sicilië gegeten en werd ook wel Spaghetti Siracusana genoemd. Dit werd met ansjovis of sardines gemaakt. Siracusa is de hoofdstad van de citroen! Deze pasta van Pastaficio is super simpel om te maken en bijzonder smaakvol. Ik heb het recept samengesteld naar mijn eigen smaak en op gevoel gemaakt. Misschien wel mijn nieuwe favoriete pasta gerecht. Zie hieronder spelt pasta met sardines, tomaat, citroen & knoflook!
In deze verpakking zit 400 gram spelt spaghetti wat genoeg is voor ongeveer 4 personen. Deze spaghetti zijn makkelijk in gebruik en zijn geschikt voor al je favoriete vlees of vis gerechten. De kooktijd is ongeveer 10 minuten en de pasta hecht goed aan de pastasaus. Deze heerlijke spelt spaghetti zijn op een ambachtelijke manier gemaakt van spelt tarwe.
Alessio een van de eigenaren van Pastaficio is half Italiaans en weet als geen ander hoe je pasta kan koken zoals ze dat in Italië doen. Zet als eerste een grote pan op het vuur en vul deze met warm water. Breng het water aan de kook en voeg er wat zout aan toe. Voeg ongeveer 10 gram zout per 3 liter water toe. Zodra het water kookt kun je de pasta aan het water toevoegen. Hou de pasta goed in beweging terwijl ze langzaam gaar worden, dus blijf roeren! Elke pasta heeft een andere kooktijd dus kijk vooraf goed op de verpakking hoe lang de pasta moet koken. Als de kooktijd verstreken is kun je het beste proeven of de pasta gaar is zoals jij dat lekker vindt. Smaken verschillen namelijk! Giet de pasta af en let op: bewaar een kop met het kookwater. Dit kun je later gebruiken om de pasta wat vochtiger te maken.
#Maandelijkse samenwerking met Pastaficio
Blijf op de hoogte van Jadis haar culinaire website & gelijknamig kookboek
27 reacties
Wij maken dit dus minimaal 1 keer per week. Dat wilde ik nog even vertellen 🙂
Geweldig recept!
Een van mijn favorieten! Super lekker en ook makkelijk te maken voor grote groepen! Love it!
Pasta met zeekraal en grijze garnalen in lookroom echt heerlijk en super simpel! ??
Op een nieuwe manier en smaak inspiratie opdoen voor heerlijke nieuwe Italiaanse gerechten en gezond en lekker genieten.
Ik ben dol op pasta. Vanwege mijn intolerantie voor tarwe, gebruik ik dus alternatieve varianten. Ik ben onbekend met dit merk en wel benieuwd!
ja leuk, kennis met èn kans maken op een Spelt pakket ! gezonder graag maar de volkorenpasta heeft mijn hart nog niet veroverd, wie weet de spelt wel. Lekker met een saus van tuinsteden en prei en beetje ?
Mooi recept!! Viel goed in de smaak thuis. Ben ook benieuwd naar de pasta, net een pakketje besteld.
Klinkt lekker, wij zijn pasta fanaten (dat lusten de kinderen altijd ?) en ik zou graag eens deze gezondere variant willen proberen.
Ow dat ziet er toch perfect uit we zijn ondertussen meer spelt producten gaan eten aangezien ik dat beter kan verdragen. Dus spelt pasta strak plan en dit gerecht oelala
Lijkt me lekker met paddenstoelen en een saus met gorgonzola.
Als half Italiaanse ben ik dol op pasta. Spelt pasta heb ik nog niet mee gekookt. Uitdaging! Het recept klinkt lekker. Naar verwachting zullen mijn 2 kinderen en man hier ook flink van smullen!
Naast speltbrood en speltbloem wil ik ook graag de speltpasta eens proberen. Lijkt me ook heel lekker. Sowieso is pasta hier een favoriete maaltijd en dan ben je ook verzekert van gezellige mee-eters .
Allereerst: wat ziet dit er heerlijk uit!
Ik wil heel graag speltpasta leren kennen en doe dus mee met deze winactie. Ik zou eens spaghetti met garnalen in curry-roomsaus willen uitproberen!
Oooo heerlijk pasta in alle vormen en maten. Altijd lekker en dan met spelt veel lekkere. Kom maar door. ??
Wij doen mee en maken jouw pasta!
Hier is manlief de kok en een heel grote pastaliefhebber, dus die maakt er beslist iets lekkers van
Wij houden echt van pasta, maar speltpasta nooit aan gedacht om een keer te proberen eigenlijk.. dus wie weet zo makkelijk proberen
Alleen met kaas voor mijn dochters…?, maar voor mijzelf lekker met mozzarello, pesto, rucola en parmazaanse kaas voor mijzelf!
Hmmm wij zijn dol op pasta, pasta met zalm,pasta met gehakt en zelfgemaakte tomaten saus vol met groenten.
Pasta met garnalen. Oooh je kan zo variëren met pasta
Deze pakket van Pastaficio ben ik zeer benieuwd naar, zeer welkom.
Hmmm wij zijn dol op pasta, pasta met zalm,pasta met gehakt en zelfgemaakte tomaten saus vol met groenten.
Pasta met garnalen. Oooh je kan zo variëren met pasta
Deze pakket van Pastaficio ben ik zeer benieuwd naar, zeer welkom.
Ik maak graag pasta met zelfgemaakte saliboter en pompoen uit en de oven! Ik heb mij aangemeld voor de nieuwsbrief, ben benieuwd naar meer pasta recepten
Ons gezin is dol op pasta en het liefst eten we elke dag pasta. Je kan eindeloos variëren. Ook geschikt voor een drukke gezin zoals wij. Het kost nog kwartier- half uurtje om klaar te maken. Ik maak zelf veel bolgonese saus en vries ze dan in.
Wauw wat een leuke winactie ? ik doe graag mee, ben verzot op pasta! Ik kan er geen genoeg van krijgen! Ik zou voor diabolique gaan met scampi’s want daar wordt hier thuis achter gevraagd! ???? Duimen maar
Nou je hebt mij overtuigd dat dit heerlijk moet zijn hoor. Hopelijk mag ik jou leuke pakket winnen en kan ik thuis genieten van je heerlijke recept!!
Ik zou een heerlijk romige pasta maken met spinazie en zalm 🙂