Je ziet ze steeds vaker voorbij komen, pasta’s met allerlei smaken. Deze citroen pasta met zalm en knoflook heb ik in samenwerking met Pastaficio gemaakt. Een webshop waar je de allerlekkerste pasta’s online kan bestellen. Zie hieronder het citroen pasta met zalm en knoflook olie recept.
De eigenaar Alessio (29) is zelf half Italiaans en heeft superveel passie voor Italiaanse pasta soorten waar kwaliteit en smaak voorop staan. De komende tijd ga ik recepten ontwikkelen met allerlei soorten pasta’s variërend van citroenpasta tot snelkokende (binnen 30 seconden beetgaar) spaghetti. Al zijn online te bestellen producten komen uit Italië, hebben een mooi verhaal en zijn in Italië met zorg uitgekozen.
Deze bijzondere pasta komt uit het midden van Italie, Uit de “le marche’’ om precies te zijn. Deze specifieke pasta wordt gemaakt door Andrea Columbro, de zoveelste uit zijn generatie in zijn familie is die superlekkere pasta maakt. De pasta wordt gemaakt met een bronzen malle, omdat dit goed is voor de structuur van de pasta. Omdat de pasta ruwer is kook hij daardoor geleidelijker en hecht het dus goed aan de pastasaus of olie. Daarbij is een leuk weetje dat de pasta dus beter verteert.
Het drogen van de pasta duurt tussen de 25 en 32 uur en gebeurd op een temperatuur tussen de 20 en 40 graden. Terwijl ze het in de grote industrie in 4 uur en op 80 graden doen, zo zie je dat het ambachtelijke proces heel anders is. En dus ook anders smaakt. Door het korte drogen en het koken op te hoge graden zorgt dit ervoor dat de natuurlijke eiwitten in de tarwe een ‘plastic’ laagje krijgen en zorgen er dus voor dat de pasta ongelijk kookt, niet goed verteert en slecht hecht aan de saus.
Deze specifieke pasta is gemaakt van ‘’grano duro’’ oftwel durum tarwe. Door het pastadeeg wordt vers biologisch citroensap gedaan, het voordeel hiervan is dat het vleugje citroen geleidelijk door het gerecht verspreid wordt. Andrea heeft eigen landerijen waar de tarwe opgekweekt worden. Deze tarwe wordt dan in de ‘molton’ gedaan en gebruikt om pasta mee te maken.
Alle pasta pakketjes worden met de hand gecontroleerd, om te kijken of de pasta voldoet aan de kwaliteit waarnaar Andrea streeft.
Een jong bedrijf wat sinds eind 2016 bestaat. Deze webshop heeft maarliefst 110 verschillende pasta’s, in het assortiment van 6 verschillende Pastafici (wat in het Italiaans ‘pasta makerijen’ betekend). De kwaliteit van alle pasta en product soorten is nummer één kwaliteit. Ze geloven in ambacht en vakmanschap en dat ruik, zie en proef je terug in de pasta’s! Alle pasta’s die je online hier kan bestellen zijn vooraf goedgekeurd in Italië. Waarbij ze nog steeds opzoek zijn naar nieuwe pasta pareltjes. Het doel is om de allerbeste pastasoorten naar Nederland te halen. Omdat ze willen dat iedereen in Nederland & België kan genieten van ‘echte’ Italiaanse pasta. Wat met liefde en aandacht gemaakt is.
Volgen jullie The Lemon Kitchen al op Facebook, Instagram & Pinterest?
Blijf op de hoogte van Jadis haar culinaire website & gelijknamig kookboek
Blijf op de hoogte
Blijf op de hoogte
6 reacties
Ik heb het boek de “Lemon Kitchen” van Jadis Schreuder, maar waarom staat dit recept daar niet in?
Tweede druk juli 2020, ISBN 978 90 245 8830 5
Hoogst merkwaardig.
Ben dit recept op diverse plaatsen tegengekomen met dit comment “uit het boek de “Lemon Kitchen”, maar helaas dus.
Wauw! Dit ziet er heerlijk uit en klinkt ook hartstikke goed. Ik ben zelf niet zo dol op zalm..
Ooh heerlijk! Deze moet ik wel opslaan want ik wil hem zelf zeker eens maken!
Antwoord
Oeh citroenpasta, lijkt me lekker. Heeft het een wat zuurdere of juist frisse smaak?
Het ziet er lekker uit, heb het nog nooit op eigenlijk. Zal hem maandag eens maken. Lekker op een vrije dag.