1/2tube Bombaextra smaakvolle tomatenpasta te koop bij o.a. Albert Heijn
1klein teentje knoflook
½tlchiliflakes
1rode peperin dunne ringetjes
verse basilicum en tijm
160gblikjes tonijn in olijfolie
300gspaghettiPerciatelli
Instructions
Halveer eerst de cherrytomaatjes en hak de knoflook fijn. Snijd vervolgens de rode peper in dunne ringen (de zaadjes verwijder je makkelijk door de bovenkant/steeltje eraf te snijden en de peper om te draaien en even te rollen in je hand, de zaadjes vallen er zo uit). Hak de basilicumblaadjes ook nog even fijn.
Laat de tonijn uitlekken. Let op: vang de olie op! Verdeel de tonijn in grote en mooie stukken.
Breng ongeveer 3 liter water aan de kook in een kookpan. Voeg wat extra vergine olijfolie en zout toe en zet de spaghetti in de pan en roer ze langzaam in het kokende water. Kook de spaghetti (beet) gaar zoals op de verpakking staat.
Verhit vervolgens een paar eetlepels olijfolie van de tonijn in een bakpan en fruit hier de knoflook, rode peper, rasp van 1/2 citroen, wat verse tijm en grove peper. Voeg daarna (na 1 a 2 minuten) de cherrytomaatjes en de basilicum toe. Laat het even door pruttelen en voeg de Bomba toe en als laatste de uitgelekte tonijn toe.
Giet de spaghetti even af en laat kort uitlekken. Voeg hier een scheut van de uitgelekte olijfolie overheen en schep de
spaghetti bij de saus in de pan. Roer het geheel even voeg nog wat citroenrasp en chiliflakes aan toe en je pasta met tonijn, cherrytomaatjes en citroen is klaar!