Indiase curry met abrikozen, pastinaak, spinazie & amandel
Gang Hoofdgerecht
Keuken Indiaas
Trefwoord gerechten met citroen, gezonde gerechten, Indiase recepten, recepten met citroen, vegetarische recepten
Totale tijd 1 uuruur
Author Jadis Schreuder
Ingredients
Basmati rijst *Tilda aan te raden
1/2Biologische citroen
1zakje tandoori specerij zakje *toko of Fairtrade Original
1/2Verse mango of biologische uit blik
Papadum
1grote pastinaak of 3 peterselie wortels
300mlroom of kokosmelk
1grote zak spinazie
amandel schaafsel
3sjalotjes2 voor de curry 1 voor de koriander dip
1pepertjekleur naar keuze
2knoflooktenen
Geiten of normale volle yoghurt
Nodig
Wokpan
Rijstpan
Handrasp
Staafmixer of vijzel
Instructions
Zet een stoofpan op middelhoog vuur, doe er een scheut zonnebloem olie in.
Fruit de fijn gehakte sjalotjes en de (1 teen) knoflook in de pan en doe nu de tandoori specerij mix erbij. Blijf even roeren. Let op: deze pasta moet niet te droog in de pan, dan gaat het aanbranden. Doe indien nodig wat zonnebloemolie erbij.
Na 5 minuten doe je ook de dun gesneden pastinaak/peterselie wortel erbij. Bak nog 5 minuten even op middelhoog vuur en blus dan zogezegd af met de room of kokosmelk. Doe nu de gehalveerde abrikozen in de pan erbij en naar smaak een pepertje. Laat minimaal 20 minuten even sudderen, zodat alles gaar wordt.
Maak ondertussen de koriander dip, doe een handje koriander en in stuiken gesneden sjalotje in een bakje. Gebruik een vijzel of een staafmixer om de koriander met een theelepel citroensap te mixen. Roer er wat geiten of volle yoghurt doorheen en breng op smaak met zout en peper.
Ga nu een rijstpan of een normale pan op middelhoog vuur voeg er een snuf zout aan toe en kook dan de Basmati rijst (zoals op de verpakking staat) gaar.
Pak een wok pan voor de spinazie, doe wat olie in de pan met fijngesneden knoflook (1 teen), amandel schaafsel, citroenzeste (van 1/2 citroen). Zorg dat de knoflook een klein beetje bruin wordt voordat je de rest erbij doet.
Doe nu de spinazie erbij en wok even totdat alles geslonken is. Strooi er een snuf zout overheen.
Serveer deze gerechten in een bowl of op een bord en zet de papadum en de koriander dip erbij. Voor de liefhebber nog een schijfje citroen. Smakelijk!